zestawy kominkowe

Kominek w domu to jeden spośród najskuteczniejszych sposobów na polepszenie humoru, jak nastała jesień a wieczory zaczynają być długie i ciemne. Chcesz nanieść do swoich wnętrz tańczącepłomyczki? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik.
Palenisko w domu to nie tylko klimatyczny dodatek, lecz przede wszystkimprzyjemne źródło ciepła. Choć kominki zazwyczaj kojarzą się z domami jednorodzinnymi, dobudowanie niektórych konstrukcji jest możliwe nawet w ciasnych mieszkaniach w bloku.
Decydując się na konstrukcję kominka domowego, należałoby przede wszystkimstwierdzić, czy będzie on realizował jedynie tylko funkcję dekoracyjną ozdobną , czy ma dodatkowo także ocieplać inne pomieszczenia , dystrybuując ciepłe powietrze kanałami wentylacyjnymi albo nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego trzeba znaleźć parametry mocy grzewczej kominka. W sytuacji gdy ma on być jednym z zasadniczych źródeł ciepła w domu, jego moc powinna być wysoka.
Kiedy kominek w domu ma spełniać wyłącznie funkcję dekoracyjną, powinniśmy wybrać strukturę z bezpośrednim paleniskiem– typową oraz oczywiście tańszą w budowie. Kominki tego rodzaju, zazwyczaj zamurowane, ogrzewają powietrze w swoim niedalekim otoczeniu. Uzysk ciepła wynosi ale raptem ok. 23%, bo większa część ciepła ucieka przez komin. Z powodów ekonomicznych jest to zatem mniej wygodne podejście.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>